Edent - dentalna hygiena - bielenie zubov Bratislava - biele zuby vam vratia usmev

Biele zuby vám vrátia úsmev

Bc. Renáta Duch, senior dentálna hygienička Edent

Určite sa zhodneme na tom, že úsmev je pre život veľmi dôležitý. Keď sa na vás niekto usmeje, zaplaví vás vlnou pozitívnej energie a deň je hneď krajší. Preto by ste sa aj vy sami mali na svoje okolie čo najviac usmievať. Čo však v prípade, ak svoj úsmev vôbec nepovažujete za pekný? Slniečkami totiž nie ste ani tak vy sami, ako vaše zuby. Nezúfajte, máme pre vás riešenie zvané bielenie zubov.

Biele zuby vám vrátia úsmev

Určite sa zhodneme na tom, že úsmev je pre život veľmi dôležitý. Keď sa na vás niekto usmeje, zaplaví vás vlnou pozitívnej energie a deň je hneď krajší. Preto by ste sa aj vy sami mali na svoje okolie čo najviac usmievať. Čo však v prípade, ak svoj úsmev vôbec nepovažujete za pekný? Slniečkami totiž nie ste ani tak vy sami, ako vaše zuby. Nezúfajte, máme pre vás riešenie zvané bielenie zubov.

Čo na tanieri, to na zuboch

Zafarbenie zubov majú na svedomí viaceré faktory. Ak by sme sa na túto problematiku mali pozrieť chronologicky, prvým predpokladom je samotné narodenie človeka a jeho genetická výbava. To, akým odtieňom zubov sa budete pýšiť, teda z časti ovplyvňujú aj vaši predkovia. Ďalej je to však už len vo vašej réžii. Farbu zubov totiž vo významnej miere ovplyvňuje najmä vaša životospráva – jedlá a nápoje, na akých si najčastejšie pochutnávate, prípadné lieky (najmä tetracyklínové antibiotiká), ktoré ste nútený užívať a v neposlednom rade povestná „cigaretka na dva ťahy“. Neestetické zafarbenie zubov môže výrazne vplývať na vaše sebavedomie. Nebojte sa preto tento problém riešiť.

Edent - dentalna hygiena Bratislava - Efekt bielenia zubov stoji za to - pred a po

Ukážka efektu bielenia zubov

Bielenie neškodí

Už dávno nie je pravda, že bielenie vážne poškodzuje vaše zuby. V súčasnosti sa na bielenie zubov využívajú také techniky a metódy, ktoré sú nielen účinné, ale aj veľmi šetrné k zubnej sklovine. Pred bielením zubov je však nevyhnutné absolvovať prehliadku u dentálnej hygieničky ktorý vylúči prípadné problémy (zubný kaz, zápaly ďasien a iné), a ak sú prítomné, tak ich vyrieši a odporučí prehliadku u stomatológa. Bielenie je totiž možné iba v tom prípade, ak nemáte v ústnej dutine žiadne aktívne ochorenie! Zo zoznamu adeptov na bielenie sa takisto vylučujú aj tehotné ženy, deti a starší ľudia.

Ako prebieha samotné bielenie zubov?

Za efekt bielych zúbkov môžeme poďakovať látke zvanej Karbamid peroxid. Je to zlúčenina peroxidu vodíka a urey, ktorá sa vplyvom svetla a tepla na povrchu zubnej skloviny štiepi a oxidačnou reakciou peroxidu mení zafarbenie zubu. Karbamid peroxid je klinicky overená látka, ktorá zuby vybieli, ale nepoškodí. Používa sa v rôznych koncentráciách (od 0,1% – 5% pre domáce použitie, až po 35% koncentráciu v špecializovaných ambulanciách dentálnej hygieny), pričom logicky vyššia koncentrácia zaručuje viditeľnejší efekt bielenia.

Profesionálne bielenie v ambulancii sa najčastejšie vykonáva za pomoci bieliaceho prípravku, niekedy v kombinácii so svetelnou lampou. V prípade kvalitného, klinicky overeného bieliaceho prípravku s dostatočným obsahom účinnej látky však nie je potrebné lampu vôbec nasadzovať.

Na začiatku profesionálneho bielenia sa zaznamená pôvodná farba vašich zubov, aby ste spolu s dentálnou hygieničkou vedeli objektívne posúdiť účinnosť bielenia. Samotný proces bielenia začína nanesením ochrannej membrány, aby sa zabránilo kontaktu peroxidu s mäkkými tkanivami. Následne sa nanesie vrstva bieliaceho gélu, ktorý pôsobí na zuboch v dvoch fázach po 15 minút. Celý proces bielenia trvá cca 70 minút a je bezbolestný. Po skončení bielenia vás špecialista dôkladne poučí o následnej „pobieliacej“ starostlivosti (najmä o vhodnom stravovaní a správnych návykoch dentálnej hygieny). Ak si chcete účinok bielenia udržať čo najdlhšie, je nevyhnutné tieto pokyny striktne dodržiavať.


Využite našu populárnu službu – profesionálne bielenie zubov

Edent bielenie zubov to je profesionálne a bezpečné bielenie s viditeľným výsledkom a dlhodobým efektom počas cca 2-3 rokov. Zistite viac o našej službe alebo sa objednajte na bielenie zubov do našej prevádzky v Eurovea, Bratislava. Nájdete tu aj informáciu o cene za bielenie zubov a ponuku súvisiacich služieb dentálnej hygieny. Objednávku na termín možno realizovať online alebo telefonicky.