Edent radíme vám - bielenie zubov - toto by ste o ňom mali vedieť

Bielenie zubov: toto by ste mali o ňom vedieť

Bc. Renáta Duch, senior dentálna hygienička Edent

Leto a žiarivý úsmev patria k sebe!

Slnečné dni a stúpajúca ortuť na teplomere potvrdzujú, že leto je v plnom prúde. Mnohí si slnko užívajú pri vode a pýšia sa už opáleným, bronzovým telom. Čím je naša pokožka tmavšia, tým viac vynikne náš úsmev. Ak je biely. Darmo, snedé opálenie a žiarivo biely úsmev sú perfektnou kombináciou. Chcete mať oboje? O opálenie sa postará slniečko, o žiarivý a zdravý úsmev zasa dentálna hygiena.

Pozor na domáce recepty

Na úvod je nutné povedať, že nie každý sa prirodzene rodí so snehobielym úsmevom. Naše zuby sú geneticky, ale aj vekom predurčené k rôznym odtieňom a pigmentáciám. V snahe dosiahnuť čo možno najžiarivejší „americký“ úsmev sa mnoho ľudí utieka k rôznym (a veľakrát absurdným) praktikám. Populárne sú najmä babské recepty so sódou bikarbónou, citrónovou šťavou, jahodami či rôzne „zaručené“ internetové tipy & triky. Veľakrát sa však končia poškodením zubnej skloviny, prípadne inými zdravotnými komplikáciami. Na trhu je dostupných aj mnoho druhov bieliacich pást a krémov určených na domáce bielenie zubov, ich účinok je však veľmi slabý, ba priam mizivý. Pamätajte, že spoľahlivý účinok bielenia dosiahnete vždy len profesionálnym bielením v špecializovaných ambulanciách.

Bielenie zubov – rozoznajte kvalitu na prvý šup… aj zub

Bielenie zubov nechajte na specialistovKedy hovoríme o kvalitnom a profesionálnom bielení? V prvom rade je nevyhnutné dbať na to, aký rozsah služieb, ich kvalitu a cenu vám daná ambulancia ponúka. Dôležité je aj to, kto bude bielenie zubov vykonávať. Výberu ambulancie preto venujte náležitú pozornosť a zverte sa do rúk profesionálom s praxou. Zistite, akú techniku a technologické postupy špecialisti používajú. Informujte sa tiež o bieliacich prostriedkoch. „Na bielenie zubov využívame výhradne značkové, certifikované preparáty na báze Karbamid peroxidu a jeho zlúčenín. Bielenie je mimoriadne šetrné k zubnej sklovine a po jeho realizácii naši klienti nepociťujú žiadne alebo len minimálne známky citlivosti zubov, ktoré však po krátkej chvíli odznejú,“ vysvetľuje senior dentálna hygienička Edent Bc. Renáta Duch. Znakom kvalitného bielenia zubov je aj fakt, že výsledok belších zubov je okamžitý a skutočne viditeľný, no pritom šetrný.

Dobrá rada pred bielením

Výsledok belších zubov je závislý od viacerých faktorov (vek, životospráva, dentálna starostlivosť). Pre dosiahnutie čo možno najlepšieho výsledku je vhodné pred bielením absolvovať tzv. pieskovanie zubov. Je to procedúra, pri ktorej sa odstránia z povrchu zubov nečistoty a pigmentácie za pomoci jemného prášku (bikarbonátu sodného) tryskajúceho v prúde vzduchu a vody. Takto očistený zub má potom lepšiu schopnosť absorpcie bieliaceho prípravku a samotný efekt bielenia je rovnomernejší a zreteľnejší.

Pre dlhodobý efekt bielenia zubov

Nesmierne dôležitou je však nielen starostlivosť pred bielením zubov, ale aj po bielení. Ak si chcete účinok vybielenia udržať čo najdlhšie, je nevyhnutné, aby ste dodržiavali pokyny, s ktorými vás v ambulancii oboznámia. Aj podľa toho zistíte úroveň odbornosti personálu a kvality služieb v jednotlivých zariadeniach. „Pre kvalitný výsledok bielenia klientovi vždy stanovíme špeciálny jedálny lístok. Ten na potrebný čas eliminuje také zložky potravy, ktoré negatívne vplývajú na belosť zubov,“ dopĺňa R. Duch. Počas prvých dní a týždňov by ste sa preto vybraných druhov potravín mali radšej vzdať. Mali by ste používať aj špecializované prípravky ako vhodné kefky, regeneračné a výživné pasty, ktoré celý proces bielenia podporia a zefektívnia.


Využite našu populárnu službu – profesionálne bielenie zubov

Edent bielenie zubov to je profesionálne a bezpečné bielenie s viditeľným výsledkom a dlhodobým efektom cca 2-3 roky. Zistite viac o našej službe alebo sa objednajte na bielenie zubov do našej prevádzky v Eurovea, Bratislava. Nájdete tu aj cenu za bielenie zubov a ponuku a cenník súvisiacich služieb dentálnej hygieny. Objednávku na termín možno realizovať online alebo telefonicky.

Na ceste za žiarivým letom vám tak už nič nestojí, preto sa zverte do rúk špecialistov a užite si váš oslňujúci úsmev.