Edent zubna hygiena Bratislava - detox pre vase zuby

Doprajte detox vašim zubom

Aj vy ste sa rozhodli konečne zmeniť svoj život? Začať cvičiť, trochu schudnúť, obmedziť fajčenie, alebo s ním úplne prestať? Len smelo do toho. Nezabudnite však, že aj vaše zuby si zaslúžia malý novoročný detox.

Sladkokyslé Vianoce

Počas sviatkov dostal zabrať nielen žlčník, ale aj zubná sklovina. Aj pokiaľ to nepreháňate so sladkosťami, isto ste si dopriali aspoň pohár vína, punču alebo citrusové ovocie, ktoré je v zimnom období najchutnejšie. A priznajme si, nábeh do práce po Novom roku sa isto nezaobišiel bez jednej – dvoch káv alebo čierneho čaju navyše. Ak to trochu preženieme (ale naozaj len trochu), sladké a kyslé potraviny pôsobia na zubnú sklovinu ako rozpúšťadlo. Oslabujú ju a robia ju náchylnejšou k tvorbe zubného kazu. Káva, čaj, víno a iné nápoje zase obsahujú silné farbivá, kvôli ktorým sa na zuboch usádza povlak a úsmev stráca svoju prirodzenú belosť.

Povianočný detox

Zdravý a žiarivý chrup sa nedá vykúzliť za jeden deň. Vyžaduje si precíznu dennú starostlivosť, občas ruku odborníka a aj trochu striedmosti. Nikdy však nie je neskoro začať na ňom pracovať. Čo si tak na začiatok dopriať malú zubnú revitalizačnú kúru?

Preč s povlakom

Aby na vašich zuboch neostala ani stopa po vianočnom hodovaní, zverte ich do rúk špecialistu – dentálneho hygienika. Ten vám pomocou ultrazvuku a iných nástrojov chrup dôkladne a bezbolestne zbaví povlaku. Povlak totiž nie je estetická chybička krásy. Naopak, jeho zanedbanie je príčinou zubných kazov, zápachu z úst a celého radu ďalších problémov. Po stvrdnutí sa mení na zubný kameň.

Vyleštiť a posilniť

Po odstránení cudzorodých látok nasleduje leštenie a fluoridácia, ktorá zvyšuje odolnosť zubov voči kyselinám. Je pravda, že príjem fluoridov si môžete zabezpečovať aj doma: pomocou zubnej pasty, fluoridových tabliet alebo dokonca potravinami, ktoré fluoridy obsahujú. Dentálny hygienik vám však fluoridy aplikuje priamo na zuby, a preto je táto procedúra účinnejšia a má dlhodobejší efekt. A aby ste rok začali so skutočne žiarivým a zdravým úsmevom, odporúčame aj pieskovanie zubov, ktorým sa šetrne odstránia pigmentácie a škvrny.

U nás v Edente máte teraz možnosť objednať si celú revitalizačnú kúru v jednom balíku. Objednajte sa teraz na dentálnu hygienu v balíku Exclusive a doprajte sviatky aj vášmu chrupu. Odmení sa vám.

 

Objednajte sa